İstikbal ve Bellona Mobilya satılıyor: İki ünlü marka Doğanlar Mobilya’ya geçiyor!

Doğtaş, Kelebek, Lova ve Ruum Store gibi markaları bünyesinde bulunduran Doğanlar Mobilya Grubu, sektörde bomba etkisi yaratacak bir adıma imza attı.

DOĞANLAR, YARIM ASRI DEVİRDİ
Hedeflerinde sektördeki güçlerini artırmak olan grup, yeni dönemde yurt içinde 100, yurt dışında ise 25 yeni mağaza açmayı planlıyor.

Hacı Ali Doğan’ın 1972’de Çanakkale Biga’da açtığı küçük mobilya dükkanı, bugün dünya çapında üretim ve ihracat yapan dev bir gruba dönüştü.

Davut Doğan ve kardeşi İsmail Doğan’ın önderliğinde büyüyen Doğanlar Mobilya, Türkiye genelinde 733 mağaza ve 45 ülkede 109 satış noktasıyla küresel bir oyuncu haline geldi.

TÜRKİYE’DE 733 MAĞAZASI VAR
Doğanlar Mobilya Grubu, TMSF’nin satışa çıkarması beklenen Erciyes Anadolu Holding şirketlerine, yani İstikbal, Bellona ve Form Sünger’e göz dikti. CEO’luğa 3 Nisan 2023’te getirilen sektörün deneyimli ismi Mustafa Karamemiş, 2024 ve sonrasında hem yurt içinde hem de dünya genelinde büyümenin hızlanacağını ifade etti.

Karamemiş, “Türkiye’de toplam 733 mağazamız var. 2023’te 82 yeni mağaza açarak rekor kırdık. 2024’te ise bir adım ileriye giderek 100 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Şu anda 45 ülkede 109 satış noktasında ürünlerimiz satılıyor.” şeklinde konuştu.
TEMELİ 1950’LERİN SONUNDA ATILDI
Doğanlar Mobilya’na geçmesi beklenen İstikbal ve Bellona’nın temelleri ise 1950’li yılların sonda atılmıştı. Boydak Holding bünyesindeki iki güçlü markaya, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kayyum atanmıştı. Anılan markalar TMSF bünyesinde bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x